QL24 najlepsze arty w sieci | Zwrot podatku zza granicy
15430
post-template-default,single,single-post,postid-15430,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
a

Zwrot podatku zza granicy

Każda osoba, która pracowała za granicą jest zobowiązana do rozliczenia się również z tamtejszym Urzędem Skarbowym. Jeśli tego dokonamy będziemy mieć szansę na odzyskanie nadpłaconego podatku, który tam zapłaciliśmy. Cały proces wygląda dość podobnie we wszystkich państwach europejskich, niezależnie, czy chodzi o zwrot podatku z Niemiec, zwrot podatku z Anglii, czy na przykład zwrot podatku z Holandii, jednak w każdym przypadku należy skonfrontować to z bardziej szczegółowymi przepisami obowiązującymi w danym kraju.

Najważniejszym krokiem, który należy podjąć aby uzyskać zwrot podatku z zagranicy to zgromadzenie odpowiednich dokumentów. W większości zagranicznych krajów są to tzw., rozliczenia okresowe, które wydaje pracodawca. Określają one ile wyniosła pensja pracownika oraz jaka kwota została pobrana na poczet zaliczki na podatek. Pracodawca, u którego pracowaliśmy za granicą ma również obowiązek przesłania nam karty podatkowej. Jeśli natomiast nie jesteśmy w stanie zgromadzić wszystkich wymaganych dokumentów, które uprawniają nas do zwrotu podatku z zagranicy powinniśmy posiadać ostatnie rozliczenie, w którym zawarta jest informacja o łącznym dochodzie i zapłaconym podatku. W takiej informacji zawarte są też niezbędne dane pracodawcy, które są konieczne do uzyskania zwrotu podatku. Jeśli natomiast nie mamy żadnych dokumentów, które potwierdzają odprowadzanie składek, a wiemy, że to robiliśmy to jesteśmy zobowiązani do podania wszystkich danych, które pamiętamy – danych, które dotyczą naszego zatrudnienia za granicą.