QL24 najlepsze arty w sieci | Wakacje nad polskim morzem wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Gdzie warto pojechać?
15720
post-template-default,single,single-post,postid-15720,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Wakacje nad polskim morzem wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Gdzie warto pojechać?

Nad Bałtykiem odpoczywa wielu turystów z Polski i z zagranicy. Nie tylko latem, ale też w chłodniejsze pory roku nadmorskie miejscowości często są oblegane. Niektórzy przyjeżdżają na weekend, a inni na tydzień i dłużej, szukając wyciszenia i turystycznych atrakcji.

Większe miasta, czy może mniejsze miejscowości?

Każdy wybiera takie miejsca, w których z jakiegoś powodu będzie czuł się dobrze. Jedni wolą zaciszne wioski z niedużą plażą, a inni wybierają tętniące życiem miasta. Nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo każda miejscowość ma zawsze coś ciekawego do zaoferowania. Różne są również gusta i osobowości turystów. Takie zakątki, jak Stegna czy Krynica Morska przyciągają zazwyczaj grupkę turystów, szukających spokoju i nastawionych wyłącznie na plażowanie. Przyjeżdżają tu także ci, którzy lubią poranne spacery brzegiem morza i wieczorne zachody słońca. Większość część swojego urlopu spędzają nad morzem, czerpiąc także korzyści zdrowotne. Pobyt w wioskach i małych miasteczkach dla turystów zmotoryzowanych nie musi ograniczać się do jednego miejsca. Można zorganizować sobie wycieczkę do Trójmiasta, np. przy deszczowej pogodzie. Często też takie bardziej zaciszne zakątki oferują więcej lukratywnych ofert noclegowych. Szczególnie po sezonie można znaleźć tanią kwaterę czy ośrodek wypoczynkowy.

Z kolei wynajęcie lokum w większym mieście daje większe pole manewru. Można zorganizować sobie czas jednakowo w słoneczne, jak i deszczowe dni. Oprócz plażowania pozostaje dużo zwiedzania, wyjścia do barów, kafejek, instytucji kultury itd. Dobrym przykładem może być Gdańsk. Miasto pełne zabytkowych kamieniczek i innych atrakcji turystycznych przyciąga zawsze wielu turystów. Na pewno nudzić się tam nie można.

Jedną z propozycji na wyjątkowe wakacje w nadmorskiej miejscowości jest wyjazd do Sopotu!

Sporo osób przyjeżdża do Sopotu od lat i nie zamierza tego zmieniać. Dlaczego tak się dzieje? Ta urocza miejscowość może się bardzo podobać. Osoby ceniące sobie słodki relaks na plaży, cieszą się z cieplejszej niż gdzie indziej wody w Bałtyku. Jest to możliwe dzięki osłonięciu Zatoki Gdańskiej przez Półwysep Helski, a z drugiej strony przez lasy morenowe.

Niezaprzeczalnie jedną z największych atrakcji turystycznych w Sopocie jest molo. Mimo że trzeba zapłacić za spacer po nim kilka złotych, to chyba nikt nie odmawia sobie tej przyjemności. Można robić zdjęcia, obejrzeć zachód słońca i delektować się wyjątkowym pejzażem, który z tego miejsca jest nadzwyczaj malowniczy. Molo liczy sobie ponad 500 metrów, więc trzeba przygotować się na dłuższą wędrówkę. Co więcej, te okolice są monitorowane, dlatego zawsze można podgląd „live”. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „Sopot kamera”, aby podejrzeć również warunki atmosferyczne. Lepiej wybrać pogodny dzień, aby spacer kojarzył się z miłymi chwilami.

Oprócz molo i plaży w Sopocie mamy np. Park Orłowski. To wyjątkowe miejsce, w którym można solidnie odpocząć i nasycić się pięknem przyrody. Na jego terenie znajduje się m.in. Ogród botaniczny, Japoński i Palmiarnia. Będąc w tym miejscu, warto odwiedzić znajdującą się nieopodal Archikatedrę Oliwską. Dla osób ceniących sobie zabytki sakralne, zwiedzanie tego kościoła będzie wyjątkowym doświadczeniem dla ducha. Mnóstwo witraży, rzeźb i obrazów w środku robi ogromne wrażenie.

To tylko jedno z wielu miast, do których warto się wybrać. Sporo osób wyjeżdża do nadmorskich miejscowości nie tylko latem. Także jesienią i zimą, kiedy w powietrzu jest najwięcej jodu, plaże są pełne turystów. Nawet wyjazd w pojedynkę na kilka dni może przynieść wiele radości, jeśli go dobrze zaplanujemy