QL24 najlepsze arty w sieci | Urządzamy nowoczesne biuro
15741
post-template-default,single,single-post,postid-15741,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Urządzamy nowoczesne biuro

Jedni urządzają swoje biura, kiedy firma działa już jakiś czas, inni robią to na samym początku. W obu przypadkach wnętrze naszego miejsca pracy powinno zapewniać nam ergonomiczną i wygodną pracę, dobrze się prezentować i nie zrujnować naszego budżetu. Pamiętajmy, że biuro jest wizytówką firmy.

Projektowanie i urządzanie biura to jak zakładanie dobremu szewcowi markowych butów na nogi. To jak pracujemy i jak wygląda nasze miejsce pracy, świadczy również o jakości usług naszej firmy. Dlatego wybór lokalu na biuro i jego wyposażenie musi być bardzo skrupulatnie przemyślany. Styl, w jakim urządzimy wnętrza biura, powinien nawiązywać do profesji, jaką wykonujemy. Dlatego biura architektoniczne są urządzone w nowoczesnym stylu, gabinety lekarskie mają jasne barwy i sprawiają wrażenie sterylnych, a biura adwokatów obfitują w wysokiej jakości drewniane meble.

Po pierwsze ergonomia

Twoje stanowisko pracy tak, jak Twoich pracowników, jeśli będziesz z nimi dzielić biuro, musi być ergonomiczne, czyli umożliwiać wydajną pracę przy minimalnym wydatku energetycznym. Chodzi tutaj o wygodne krzesła, które będą miały regulowane wysokości siedziska oraz oparcia. Dodatkowo krzesła te powinny być wykonane z wysokiej jakości profilowanych materiałów tak, aby jak najbardziej odciążyć kręgosłup w pozycji stojącej. Dość ciekawym rozwiązaniem są biurka, przy których można również pracować na stojąco. Opcja pracy na stojąco i na siedząco znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia bólów kręgosłupa u osób pracujących w biurze a do tego powoduje, że twoje biuro jest ultra nowoczesne. Należy również zadbać o odpowiednie ustawienie monitora i klawiatury tak, aby odciążyć wzrok i odcinek szyjny kręgosłupa.

Postaw na nowoczesność

Styl nowoczesny to prostota, dyscyplina porządek, ale także wysoka jakość produktów – czyli wszystko, co ważne w biznesie, sprzedaży usług czy towarów. Stawiając na klasyczne meble, kolory takie jak biel, czerń, szarości i krem dodamy wnętrzu naszego biura klasy i smaku. Wybierając proste wzory mebli czy materiałów wykończeniowych skupmy się na tym, aby były one wysokiej jakości. Pamiętajmy, że remonty przestrzeni biurowych robi się nieco rzadziej niż te w naszych domach i wszystko w nich musi starczyć na długo. Poza tym urządzenie biura w stylu nowoczesnym daje możliwość odświeżenia go poprzez wymianę kilku dodatków.

Nowoczesna lampa i bezpieczeństwo pracownika

Najczęstszym błędem przy planowaniu oświetlenia w przestrzeniach biurowych to nierównomierne rozmieszczenie źródeł światła oraz źle dobrane natężenia. Odblask, efekt olśnienia, za duży kontrast czy niski wskaźnik oddawania barw obniżają koncentrację i wydajność pracowników. Złe oświetlenie powoduje zmęczenie, ból głowy, oczu, a także samopoczucie. To z kolei przekłada się na wolniejsze tempo wykonywania obowiązków zawodowych. W trosce o wzrok pracowników powinno się stosować rozproszone światło, które zapobiega powstawaniu efektu olśnienia. Mimo to przy biurku powinna być lampka, która pomoże np. przy rozszyfrowywaniu odręcznego pisma czy weryfikacji nieczytelnych dokumentów. Nowoczesna lampa może być praktyczna i nadawać nowoczesnego charakteru wnętrzu. Lampy wykorzystywane w pomieszczeniach biurowych mogą przybierać przeróżne dizajnerskei formy, a rozmieszczone równomiernie i powtórzone sprawiają wrażenie porządku. Nowoczesna lampa to ledy rozmieszczone na stelażu w kształcie prostej figury geometrycznej, czy kule o skomplikowanej konstrukcji w kolorze bieli i złota. Hitem bieżącego roku są lampy wiszące na niewidocznych linkach, które sprawiają, że spoglądając w górę mamy wrażenie, że znajdujemy się na statku kosmicznym.