QL24 najlepsze arty w sieci | Sprawdź swoje szkolenie dla kierowników. Muszą się w nim znaleźć te treści
15641
post-template-default,single,single-post,postid-15641,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Sprawdź swoje szkolenie dla kierowników. Muszą się w nim znaleźć te treści

Pełnienie funkcji kierowniczej to wielka odpowiedzialność. Nie tylko przed szefami, którzy oczekują osiągnięcia założonych celów lub poprawy wyników, niezależnie, czy dotyczy to produkcji i sprzedaży usług, czy innych form działalności. Funkcja kierownicza sprawia, że powinniśmy się doczekać również oceny ze strony podwładnych. 

Ich uznanie to bardzo ważny sygnał, że idziemy w dobrym kierunku. W końcu to oni muszą zaakceptować relacje, w których powierzają się decyzjom swojego kierownika po to, by osiągnąć cel wyznaczony przez firmę. Od tego w końcu zależą również ich premie i osobista kariera. Zjednoczyć ludzi wokół wspólnego celu – oto prosta, choć trudna do wcielenia w życie recepta dla przyszłych szefów. W jej realizacji powinno pomóc dobre szkolenie dla kierowników.

Oprzyj swoje szkolenie na czterech filarach. Wtedy na pewno niczego nie przeoczysz

Jakie szczegółowe treści powinien zawierać kurs z widokami na pomyślną przyszłość w ramach kadry kierowniczej średniego szczebla? Dobrze, jeśli oprze się go na czterech filarach. Wymieńmy w dowolnej kolejności:

  • zdolności przywódcze,
  • relacje interpersonalne,
  • umiejętności negocjacyjne,
  • sztuka motywacji

Warto zaangażować się takie szkolenie dla kierowników, którego szczegółowe punkty programu odnoszą się do każdej z tych kompetencji. Na przykład, jeśli jeden z nich brzmi „umiejętność delegowania zadań”, oznacza to, że kształtujemy zdolności przywódcze.

Szkolenie dla kierowników musi przygotować cię na różne sytuacje. Dlatego oczekuj przede wszystkim praktycznego wsparcia

Kurs  wart ukończenia powinien również mieć wymiar przede wszystkim praktyczny. Oznacza to, że prowadzący przedstawia rozmaite hipotetyczne sytuacje, w których przyszli kierownicy będą musieli podjąć decyzję, rozwiązać spór lub nakłonić swoich podwładnych do działania. Dobre szkolenie dla kierowników powinno być treningiem poprzedzonym krótkim teoretyczny przygotowaniem. Po niezbędnym wprowadzeniu niezwłocznie należy oczekiwać przejścia do bloków warsztatowych ćwiczeń w praktyce.