QL24 najlepsze arty w sieci | Praca za granicą – Belgia oczami emigranta
15522
post-template-default,single,single-post,postid-15522,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Praca za granicą – Belgia oczami emigranta

Już 3 dekady temu Belgia zaczęła stawać się naturalnym punktem emigracji zarobkowej Polaków – i nie działo się to bez przyczyny. Niewielka powierzchnia kraju mocno zintegrowała przyjezdnych w okręgu dużych ośrodków miejskich. Ich celem jest przede wszystkim dobrze płatna praca Belgia naprawdę ma co zaoferować!

Czym charakteryzuje się tamtejszy rynek pracy?

Cała Belgia potrafi bez wątpienia przygarnąć bardzo wielu zagranicznych pracowników – zwłaszcza chętnie witani są różni pracownicy fizyczni, konstruktorzy oraz pracownicy medyczni: ratownicy, lekarze i pielęgniarki. Emigrujących ceni się dodatkowo w sektorze IT, w jakim niezwykle często poszukiwana jest praca Belgia może okazać się najkorzystniejszym kierunkiem i zawsze warto mieć ją na uwadze – nie tylko z powodu pieniędzy. Musimy być świadomi, że może spotkać nas problem zaistnienia bariery językowej – teren jest niejednorodny pod względem językowym i kulturowym, co każdorazowo wymaga odpowiedniego zaadaptowania się. Zbiorowym w Brukseli powinien być język francuski, tymczasem przy poszukiwaniu pracy dla przykładu w Brugii konieczne będzie używanie języka flamandzkiego.

Wynagrodzenie za granicą

Beneluks bez wątpienia należy obecnie do elity krajów, w których wysoko wynagradzana jest każda praca Belgia może zapewnić nam wysoki komfort – w szczególności w kwestii kultury i wysokości zarobków, które prezentują się dość obiecująco. Rozsądnie jest zatem już teraz zająć się sposobnościami zawodowymi na terenie Beneluksu. Nawet wykonując podstawową pracę, można prawie zawsze oczekiwać wynagrodzenia bliskiego 2000 Euro za każdy miesiąc, co z możliwością odkładania części tych dochodów i inwestowania w Polsce, może okazać się bardzo opłacalne. Rozważając emigrację zarobkową, na pewno warto wziąć ten kierunek pod uwagę.