QL24 najlepsze arty w sieci | Posiadacze maszyn do szycia muszą ją odwiedzić. Hurtownia dzianin to miejsce pełne inspiracji
15706
post-template-default,single,single-post,postid-15706,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Posiadacze maszyn do szycia muszą ją odwiedzić. Hurtownia dzianin to miejsce pełne inspiracji

W każdej szafie znajduje się wiele produktów z dzianin. Często nie zdajemy sobie sprawy z różnic między dzianinami z tkaninami, mimo że na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykły materiał. Bliżej im do szalików i skarpet robione na drutach. W przeciwieństwie do tkania wykonywanie dzianin polega na operowaniu pojedynczą nicią.

Jak najprościej odróżnić dzianinę od tkaniny? Wystarczy spojrzeć na brzeg materiału. Bela dobrej jakości, którą zaoferuje nam pierwszorzędna hurtownia dzianin, będzie się delikatnie podwijać i samoczynnie rolować na krawędziach. Tkaninę z kolei wykonuje się ze splecionych z sobą poprzecznie nici, dlatego jej brzegi zawsze powinny być proste. Inną cechą, odróżniającą oba półprodukty tekstylne, jest większa rozciągliwość dzianin. Są one również zdecydowanie milsze w dotyku.

Co można uszyć z dzianiny? Nie tylko dresy i koszulki…

Bez trudu rozpoznamy je w bluzkach basic i t-shirtach wkładanych przez głowę. Grubsze, jednostronne odmiany dzianin mają od spodu miły meszek. Niektóre z nich są nieco cieńsze, a przy dokładniejszym zbadaniu okazują się składać z pętelek różnej długości. Nazywa się je dresówką drapaną – mnóstwo tego materiału wykorzystuje się codziennie w masowej produkcji odzieży dla aktywnych i młodzieżowych fasonów. To z niej powstają kostiumy sportowe (choć coraz częściej zastępują je mieszanki z użyciem tworzyw sztucznych), dresy, legginsy, getry, opaski, a także część bielizny, w tym piżamy i koszule nocne. Osobną kategorię produktów, w które może nas zapatrzyć hurtownia dzianin, są rozciągliwe prześcieradła z gumką – w nie także w dużym wyborze zaopatrzy nas hurtownia dzianin. Co ciekawe, resztę pościeli wykonuje się z mniej rozciągliwych tkanin – przykładem niech będzie flanela.

Hurtownia dzianin zaopatrzy nas we wszystko, co potrzebne do uszycia własnej bluzy z kapturem i wielu innych ubrań

Do czego może się przydać grubsza i cieńsza wersja tekstyliów? Osoby znajdujące przyjemność w amatorskim szyciu być może rozmyślają o tworzeniu własnego stylu i autorskich produktów na własny użytek. Z dzianiny mogą wyczarować cuda – to wdzięczny, niewymagający w obróbce materiał. Z drugiej strony musimy pamiętać, że przy planowaniu bardziej skomplikowanych projektów należy uwzględnić rozciągliwość i konieczność wykończenia rolujących się krawędzi. Ten kłopot rozwiąże za nas hurtownia dzianin, w której powinniśmy dostać również wszelkie materiały i akcesoria pomocne przy wykorzystaniu przytulnych i przewiewnych, naturalnych splotów.