QL24 najlepsze arty w sieci | Pakujemy nasz dom na kółkach – jakie akcesoria kempingowe musimy zabrać w trasę?
15709
post-template-default,single,single-post,postid-15709,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Pakujemy nasz dom na kółkach – jakie akcesoria kempingowe musimy zabrać w trasę?

Dla wielu osób podróżowanie kamperem lub samochodem z przyczepą kempingową to więcej niż nawyk i pasja razem wzięte. Jeśli ktoś zdecyduje się na zakup pojazdu, najprawdopodobniej każde wakacje będzie spędzał na polach namiotowych i kempingach całej Europy. Starzy wyjadacze doskonale wiedzą, jak należy przygotować się do drogi, ale zawsze znajdzie się ktoś, to będzie to robił po raz pierwszy. Od doświadczonych podróżników dowie się, jak najlepiej wyposażyć swój samochód lub przyczepę i które akcesoria kempingowe są niezbędne w długiej drodze.

Podstawowym wyposażeniem kampera lub przyczepy będzie przenośna toaleta. Tak samo jak w domu, nie możemy się bez niej obyć w mieszkaniu na kołach. Miejsca parkingowe, oprócz wyposażenia wodę i prąd oraz możliwość korzystania z kuchni i sanitariatów, są przygotowane na zrzut nieczystości z toalety mobilnej, z której nieraz przychodzi korzystać podróżnikom w mniej romantycznych okolicznościach.

Oprócz turystycznej toalety przede wszystkim lodówka

Podobnie jest z turystyczną lodówką zasilaną akumulatorem. Tylko w ten sposób będziemy mogli podróżować z własnym zapasem żywności, zwłaszcza w miejscach, w których o zaopatrzenie nie jest łatwo. Własna spiżarnia to także powód, żeby zaoszczędzić na codziennym jedzeniu w restauracjach i barach. Przy okazji nasz dom na kółkach będzie funkcjonował dużo łatwiej, jeśli odciążymy akumulator samochodowy i zabierzemy ze sobą przenośną baterię do oświetlania miejsca postoju oraz chłodzenia zapasów tam, gdzie nie można podłączyć się do prądu. Akcesoria kempingowe, jeśli nie ratują życia, to przynajmniej mocno je upraszczają.

Klimatyzacja wewnątrz, namiot i akcesoria kempingowe przed wejściem

Do przygotowywania posiłków najlepsza będzie butla lub kartusz gazowy. Jeśli wyjeżdżamy do w cieplejsze strony, bardzo przydatne – jeśli chodzi o akcesoria kempingowe – będzie urządzenie klimatyzacyjne. Gorące noce w krajach, w których temperatura regularnie przekracza 30 stopni Celsjusza, mogą być mało komfortowe, jeśli spędzamy jest w nagrzanym wnętrzu kampera. To również kolejny powód, by zabrać ze sobą dodatkowy akumulator. W wielu miejscach będziemy chcieli zakotwiczyć na dłużej. Najlepsze, jeśli powiększymy swój metraż o duży hol przed przyczepą. Można go urządzić przy pomocy markizy lub specjalnego namiotu, pod którym będziemy mogli oddawać się niczym nie zakłóconemu relaksowi. Do pełni szczęścia przydadzą się nam jeszcze składany stół i fotele turystyczne, a także praktyczny komplet naczyń z melaniny lub innego tworzywa odpornego na tłuczenie. Poza tym w przyczepie muszą się znaleźć drobne akcesoria kempingowe i gadżety ułatwiające życie w długiej trasie poza domem Jeśli uda nam się zebrać niezbędny zestaw przydatnych sprzętów, na pewno wyprawa będzie przebiegać bez zakłóceń,,