QL24 najlepsze arty w sieci | Oświetlenie do kuchni – czym sugerować się przy wyborze
15586
post-template-default,single,single-post,postid-15586,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Oświetlenie do kuchni – czym sugerować się przy wyborze

Każda kuchnia jest wyjątkowa i stanowi wyjątkowe miejsce dla domowników. Przy jej urządzaniu może spotkać nas naprawdę wiele wątpliwości. Z jednej strony każde wnętrze musi być stylowe i efektowne, a z drugiej ergonomiczne. Kluczowy będzie na pewno również dobieranie optymalnego kompletu oświetlenia.

Żyrandol do kuchni – jak wybrać najlepszy?

Lampy do kuchni należy dobierać z rozwagą. Tok jego organizowania warunkuje co najmniej kilka czynników. Przede wszystkim nie możemy zignorować tego, w jaki sposób rozmieszczone są wszelkie elementy wyposażenia. Źródło światła musi obejmować swoim zasięgiem wszystkie stanowiska pracy w kuchni, nie przekraczając jednocześnie określonych norm. Przeważnie radzi się umiejscowienie źródła światła w kuchni nad blatem albo nad stołem. Istotnym jest, aby światło, jakie generujemy, było optymalnie jasne i skoncentrowane. Jaką rolę w doborze oświetlenia odgrywa zatem sufit? Może być on podwieszany, a żyrandol w kuchni można umieścić w specjalnej szynie lub wnęce. Stopień ostrości oświetlenia zależeć będzie od długości zwisu żyrandola w kuchni. Każde pomieszczenie ma określone możliwości aranżacji.

Stylowa kuchnia a oświetlenie

Żyrandol w kuchni to nie tylko dodatek, bez którego trudno się obyć, ale również istotny element o funkcji ozdobnej, jaki ubarwi projekt każdej kuchni. Bez problemu zlokalizujemy krój, który będzie zgodny z naszymi preferencjami. Wszystko zależy, czy żyrandol do kuchni będzie miał za zadanie wspomagać tradycyjny wystrój, czy też awangardową aranżację. Pierwsza opcja to zdecydowanie kremowy i szary odcień lampy wiszącej i tradycyjny design. Nowo powstałe trendy koncentrują się dokoła oryginalnych figur i nietypowych wzorów. Coraz częściej wybieramy nieprawdopodobne projekty i wyraziste kolory, które z pewnością ożywiają każdą kuchnię. Z drugiej strony łagodne odcienie znakomicie dopełnią wnętrze oraz przyczynią się do zachowania spójności.