QL24 najlepsze arty w sieci | Na szym polega bezdech senny
15610
post-template-default,single,single-post,postid-15610,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Na szym polega bezdech senny

Zespół bezdechu sennego to choroba zbadana zaledwie kilka lat temu oraz, co więcej, często ignorowana. Wielu chorych nie ma pojęcia o swojej przypadłości, a wielka szkoda, gdyż można bez problemu ją obecnie usuwać.

Nawracające podczas snu zaniki przepływu powietrza, zwane przez specjalistów obturacyjnym bezdechem sennym, bywają podłożem gorszych problemów ze zdrowiem. Bezdech senny pojawia się w efekcie opadania języka oraz gardła i jest od nas nie zależy. Rezultatem dolegliwości bywają problemy z nadciśnieniem tętniczym i prawidłowym rytmem serca. Dla naszego otoczenia najbardziej kłopotliwe jest natomiast chrapanie.

Uleczanie zespołu bezdechu śród sennego przeprowadza się zazwyczaj z pomocą specjalnych aparatów CPAP. Osoba posiadająca podobne objawy stosuje aparat CPAP podczas samodzielnego leczenia w domu. Sam sprzęt to w szczególności pompka powietrzna i maseczka. Gwarantuja one otwarcie naszych dróg oddechowych. Staje się to możliwe przez tworzenie nadciśnienia, blokującego ryzyko zamknięcia dróg oddechowych, a w ten sposób nie pojawia się bezdech. Nie jest to może najprzyjemniejsza metoda leczenia, a jednak do maski można dość szybko się przyzwyczaić, dodatkowo najnowsze urządzenia są ciche oraz wygodne w użyciu.

Inną opcją dla powstrzymania schorzenia aparatami CPAP jest leczenie operacyjne. Należy tu zaznaczyć, iż stosuje się je u chorych z niskim czy średnim zaawansowaniem wady. Zakres działania określana jest indywidualnie. Ma szansę mieścić w sobie w szczególności korektę przegrody nosowej, usuwanie powiększonych migdałów czy też polipów oraz plastykę podniebienia, czy chociażby pomniejszenie nasady języka.
Jakiekolwiek metody kuracji warto jednakże zharmonizować ze zdrowym trybem życia oraz unikaniem zbędnych kilogramów. Są to bowiem składniki, jakie zawsze polecają specjaliści na starcie diagnozowania zespołu bezdechu śródsennego.