QL24 najlepsze arty w sieci | Na co zwrócić uwagę przy wyborze ręcznika?
15791
post-template-default,single,single-post,postid-15791,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
ręcznik

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ręcznika?

Ręcznik używany jest przez Ciebie kilkanaście razy w ciągu dnia, dlatego wybór właściwego modelu jest tak ważny. Pod żadnym pozorem nie należy kierować się tylko atrakcyjnym wyglądem, gdyż kluczowe znaczenie odgrywają jego możliwości. Co jest najważniejsze, a czego warto unikać?

Dobry ręcznik, czyli jaki?

Ręcznik służy zarówno do wycierania ciała, jak i twarzy oraz dłoni, dlatego powinien być przede wszystkim miękki i puszysty, a jednocześnie wykazywać chłonność na wysokim poziomie i bez problemu osuszać ciało z wilgoci.

Dobrze dobrany materiał to połowa sukcesu, na szczególną uwagę zasługują modele z naturalnej bawełny frotte (pętelkowa struktura), doskonale sprawdza się także ręcznik żakardowy (jest nieco cięższy i ma jakby tłoczoną fakturę). Drugi rodzaj zwraca uwagę swoim atrakcyjnym wyglądem, dzięki czemu stanowi doskonały dodatek do łazienki. Niestety można zauważyć nieco gorsze właściwości wchłaniania wody. Watro wspomnieć o ręcznikach bawełnianych fouta – są cienkie, chłonne i mają płócienny splot, dlatego używa się ich zarówno w domach, jak i na plażach.

Dobrej jakości ręcznik może zostać wykonany także z lnu i bambusa, mimo swoich cennych właściwości nie są często wykorzystywane ze względu na wysoką cenę.

Gramatura i rozmiar ręcznika

Kiedy wybierasz ręcznik, który będzie Ci służył przez wiele lat, sprawdź jego gramaturę, czyli ciężar materiału na jeden metr kwadratowy. Wraz ze wzrostem liczby zauważysz zwiększenie grubości ręcznika, przez co stanie się bardziej chłonny i delikatny w dotyku. Jeśli znajdziesz ręcznik, którego gramatura mieści się w przedziale od 480 do 520 g/m2 możesz mieć pewność, że w trakcie użytkowania otulisz się miękkim, wytrzymałym, a także przyjemnym w dotyku materiałem.

Dobrej jakości ręcznik powinien mieć właściwe wykończenie. Mowa o obszyciu, które wymaga zastosowania pętelki, dzięki której unikniesz prucia, nieatrakcyjnie wystających nitek i poszarpanych brzegów.

Zwróć uwagę na wymiar, gdyż ręczniki kąpielowe mogą mieć 70×140 cm albo 100×150 cm. Nie używaj ich do wycierania twarzy, tylko wtedy unikniesz przenoszenia bakterii i pogorszenia kondycji skóry. Modele przeznaczone do twarzy albo rąk mogą mieć wymiary 50×100 cm, albo 30×30 cm.