QL24 najlepsze arty w sieci | Łódź warta odwiedzenia
15449
post-template-default,single,single-post,postid-15449,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Łódź warta odwiedzenia

W Polsce jest wiele miast, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest bez wątpienia Łódź. To miasto bardzo niedoceniane i oceniane przez pryzmat stereotypów i ogólnych opinii zasłyszanych w mediach. Jest tak głównie dlatego, że jest to miasto w dużej mierze nieodkryte i niepoznane przez turystów.

A jest w Łodzi co oglądać. Przede wszystkim jeśli chodzi o architekturę. Słynna ulica Piotrkowska to główna ulica miasta, będąca jednocześnie najdłuższą ulicą handlową w Europie. Jest też jedyną w kraju arterią z zachowaną w całości, oryginalną XIX-wieczną zabudową wielkomiejską. Łódzkie kamienice pełne są zachwycających detali, które przywracane są do stanu świetności dzięki zakrojonej na wielką skalę akcji rewitalizacji kamienic. Łódź to także doskonale zrewitalizowane budynki pofabryczne, w których mieszczą się siedziby firm, przemysły kreatywne, doskonałe restauracje i modne puby.

W Łodzi świetnie rozwija się tez przemysł, coraz chętniej lokuje się tu zagraniczny kapitał, coraz prężniej rozwijają lokalne firmy i niewielkie przedsiębiorstwa. Oprócz przemysłów kreatywnych, z których Łódź słynie w całym kraju, są tu doskonali producenci na przykład z branży odzieżowej oraz jedne z lepszych w Polsce klinik, których domeną jest medycyna estetyczna Łódź jest warta odwiedzenia również ze względu na to, ze ceny nie są tutaj tak wygórowane jak w stolicy.