QL24 najlepsze arty w sieci | Łódź – co szczególnie warto zwiedzić?
15504
post-template-default,single,single-post,postid-15504,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Łódź – co szczególnie warto zwiedzić?

Każda miejscowość jaką odwiedzamy ma swój unikalny styl, jaki niepodobna pomylić z zupełnie odmiennym miejscem. Łódź jest w tej kwestii szczególna – wielokrotnie można spotkać się opinią, że to jedno z najbardziej oryginalnych miejsc na świecie. Przemysłowe miasto olśniewa różnorodnością lokalnych zabytków, jakich nie znajdziemy nigdzie indziej. Co zwłaszcza powinno się zobaczyć, planując spędzić tam zaledwie 2 dni?

Planując zapoznanie się z nowym miastem, zazwyczaj musimy znaleźć sposób na poradzenie sobie z pełnym interesujących elementów spisem atrakcji i zabytków do zwiedzenia – niestety czas nie jest z gumy. Jak to dobrze rozplanować? Łódzkie ciekawostki to niewątpliwie nie tylko popularna ulica Piotrkowska czy atrakcje otwarte na turystów w historycznej fabryce Izraela Poznańskiego, czyli dzisiejszej Manufakturze. Owszem, są to landmarki, które trzeba odwiedzić, ale nie należy się do tego ograniczać. Można przejść się również w takie miejsca jak słynna fabryka Geyera, Księży Młyn czy też dawna elektrownia miejska EC1. Obowiązkowych punktów jest bez wątpienia zdecydowanie więcej, jednak plan zwiedzania będzie zależeć od tego, ile potrwa nas pobyt i czy ewentualnie będziemy w stanie go przeciągnąć. Turyści, którzy będą mogli zostać na trochę dłużej, bez wątpienia bardzo chętnie udadzą się również do papugarni czy na basen.

Na wspomnienie z pewnością zasługują również muzea w Łodzi. W tej kwestii znajdą rzecz dla siebie zarówno wielbiciele reliktów przeszłości, inżynierii, jak i sztuki współczesnej – wybór nas nie ogranicza. To właśnie w tym niezwykłym mieście można zwiedzić dodatkowo jedyne w kraju Muzeum Kinematografii. Jeżeli natomiast zmęczymy się już zgłębianiem wiedzy na temat miasta, zawsze możemy skierować się na spacerek po pięknych parkach czy także na wyprawę trasą słynnych na cały świat malowideł – murali. Podczas przebywania ulic miasta bez dwóch zdań dostrzeżemy niejedną rzecz, która zapadnie nam w pamięć!