QL24 najlepsze arty w sieci | Kinkiet nad lustro – idealny makijaż
15567
post-template-default,single,single-post,postid-15567,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,no_animation_on_touch,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Kinkiet nad lustro – idealny makijaż

Czy bez kinkietów może obejść się dobrze oświetlona i świetnie zorganizowana łazienka? Tylko teoretycznie, bo w praktyce kinkiet nad lustro to najlepszy pomysł na stworzenie strefy umywalkowej, która pozwoli na precyzyjne wykonanie makijażu, jak i czynności pielęgnacyjnych.

Oświetlenie strefy umywalkowej

Łazienka jest charakterystycznym pomieszczeniem i jednym z trudniejszych do oświetlania. Rzadko kiedy posiada dostęp do światła naturalnego, stąd pozostaje korzystać z możliwości, jakie oferuje światło sztuczne. To z kolei niekoniecznie sprzyja wykonywaniu makijażu czy czynnościom pielęgnacyjnym. Jak oświetlić strefę umywalkową?

W strefie umywalkowej jest miejsce na duże lustro. Wokół niego mogą zagościć punktowe źródła światła, które zajmują niewiele miejsca, są minimalistyczne i zadowalają pod względem estetyki. Nie brakuje im również uniwersalności, co oznacza, że można je dopasować do dowolnej aranżacji łazienkowej. Miłośnicy klasycznych rozwiązań chętniej jednak wybiorą kinkiet nad lustro. Czy ten typ oświetlenia spełni ich oczekiwania, ale i wymagania łazienkowej przestrzeni?

Kinkiet nad lustro, który jest umieszczony w centralnym punkcie, daje szansę na równomiernie oświetlenie. W dużych łazienkach, gdzie jest więcej niż jedna umywalka, kilka luster lub jedno, ale stosunkowo duże, można postawić na kilka kinkietów, umieszczonych w równych odległościach.

Jak powinien oświetlać kinkiet nad lustro

Światło sztuczne, z jakiego korzystamy w łazience, musi być maksymalnie zbliżone do światła naturalnego. Dzięki temu wykonywany makijaż nie uraczy nas niechcianym efektem tak zwanej „maski”, po wyjściu na światło dzienne. Z kolei czynności pielęgnacyjne nie będą sprawiać żadnych problemów podczas ich wykonywania. Poza barwą światła liczy się to, by padało ono równomiernie, ale też nie oślepiało. Z tego względu dobrze sprawdzają się zamknięte klosze, najlepiej mleczne, łagodzące wiązkę świetlną, ale i nieumniejszające wyrazistemu oświetleniu.

Kinkiet nad lustro ma jeszcze jedną zaletę – dekoruje, a duża dostępność różnorodnych wykonań sprawia, że można go dobrać z powodzeniem, do dowolnej łazienkowej aranżacji.