QL24 najlepsze arty w sieci | Jak zadbać o higienę zębów?
15470
post-template-default,single,single-post,postid-15470,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Jak zadbać o higienę zębów?

Niezależnie od stanu zdrowia uzębienia, kamień odkładający się na zębach potrafi w znacznym stopniu wpłynąć na ich wygląd. Nawet jeżeli nie zmagają się z żadnymi chorobami, ma szansę pojawić się na nich nalot. Dlatego dobrze wiedzieć, że w dzisiejszych czasach skończenie z tym problemem jest bardzo łatwe.

Problem kamienia nazębnego dotyczy ludzi o zasadowym wskaźniku pH śliny. Na budowanie się kamienia znaczny wpływ mają przede wszystkim spożywanie kawy, różnego rodzaju herbat (szczególnie czarnych), czerwonego wina, soków, nektarów oraz napojów wysoko mineralizowanych. Często szkodzi nam dodatkowo twarda woda z kranu i dym papierosowy. Z początku na zębach wytwarza się miękki nalot, inaczej płytka nazębna, którą, jak wiadomo, bez problemu można usunąć. Następnie płytka przeobraża się w twardy osad, z którym musimy już udać się do stomatologa.

Jak tego uniknąć? Zawsze dbaj o stan swoich zębów by nie pozwolić na odkładanie się kamienia. Codzienne je szczotkuj, najlepiej szczoteczką soniczną, stosuj też płyn do płukania ust i nici dentystyczne. Niestety, nie zawsze możemy uchronić się przed wytworzeniem się kamienia – należy wówczas udać się do stomatologa. W przypadku gdy zapragniesz zafundować sobie usunięcie osadu z zębów, a nie jesteś pewien, w którym konkretnie miejscu jesteś w stanie to zrobić, możesz wyszukać konkretną frazę, dla przykładu skaling lub leczenie zębów Łódź. Musisz jedynie wybrać najlepszą opcję, porównując dostępne oceny i opinie. Wybrany dentysta oczyści szkliwo Twoich zębów za pomocą skalera. Transmitowane przez urządzenie wibracje rozbiją kamień, wypłukiwany w następnej kolejności przez strumień wody.

Nieustannie dbaj o swoje zęby, kontroluj ich stan i staraj się nie dopuścić do tego, żeby przypadkiem kamień spowodował problemy z dziąsłami, albo próchnicą. Podstawą jest higiena jamy ustnej i regularne wizyty u stomatologa.