QL24 najlepsze arty w sieci | Jak wybrać akcesoria do ćwiczeń w domu dla początkujących?
15772
post-template-default,single,single-post,postid-15772,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
akcesoria-do-cwiczen-w-domu

Jak wybrać akcesoria do ćwiczeń w domu dla początkujących?

Aktywność fizyczna w warunkach domowych cały czas zyskuje na popularności. Wiele osób uznaje, że w ten sposób również można zrobić super formę, a przy tym zaoszczędzić czas. Podpowiadamy, jak wybrać pierwsze akcesoria do ćwiczeń w domu dla osób zaczynających swoją przygodę ze sportem.

Akcesoria do ćwiczeń w domu – zdefiniuj swój must-have

Choć mówi się, że żeby zacząć ćwiczyć potrzebujesz jedynie chęci, to zestaw podstawowych akcesoriów może Ci to zdecydowanie ułatwić. Jasne, że przy odrobinie kreatywności jesteś w stanie zastąpić sobie każdy podstawowy sprzęt. Trzeba mieć jednak świadomość, że po pierwsze zmniejszy to komfort wielu ćwiczeń, po drugie może wpłynąć na ich bezpieczeństwo, a po trze zwykle powoduje większy bałagan. Wybierając sprzęt do ćwiczeń przede wszystkim określ rodzaj aktywności, którą zamierzasz uprawiać. Inny zestaw przyda się do zajęć spokojnych typu pilates, czy joga, inny do sportów walki, a jeszcze inny do budowania masy mięśniowej.

Akcesoria do ćwiczeń w domu – jak zrobić cardio

Często nam się wydaje, że do treningu wytrzymałościowego potrzebujemy dużego sprzętu typu bieżnia, czy rowerek stacjonarny, a jedyną alternatywą dla treningu w domu jest siłownia lub wyjście na dwór. Nic bardziej mylnego. Efektywny trening cardio możesz zrobić nie wychodząc z domu, nie inwestując w drogi sprzęt i nie zagracając mieszkania. Jak? Po pierwsze, wykorzystaj to, co masz pod ręką. Schody są tu najprostszym przykładem, ale na tym nie koniec. W roli fragmentu drabinki koordynacyjnej możesz wykorzystać kafelki w kuchni, a youtube obfituje w przykłady ćwiczeń, do których potrzebujesz tylko podłogi. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Jeżeli koniecznie szukasz sprzętu, to najmniejszym z możliwych będzie skakanka, ale pod większość łóżek dasz radę wsunąć stepper.

Znajdź miejsce na akcesoria do ćwiczeń w domu

Dobierając swój zestaw akcesoriów do ćwiczeń w domu pomyśl o tym gdzie je będziesz przechowywać. Wbrew pozorom to bardzo istotny szczegół, który może Ci pomóc utrzymać motywację i regularność treningów. Nie ma nic gorszego niż zbieranie sprzętu z różnych, czasem trudno dostępnych kątów w mieszkaniu, a potem sprzątanie tego. Lepiej mieć mniej sprzętu, który nas nie będzie denerwował, niż masę, którego nie będzie Ci się chciało nawet wyjmować. Brakiem miejsca też się nie martw, bo akcesoria typu gumy, TRX, czy handelki zmieszczą się nawet w szufladzie szafki nocnej.