QL24 najlepsze arty w sieci | Jak odświeżyć swoją garderobę na wiosnę?
15716
post-template-default,single,single-post,postid-15716,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Jak odświeżyć swoją garderobę na wiosnę?

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią przychodzi czas, by wyjąć z dna szafy lżejsze ubrania i sprawdzić, czy zawartość szafy wymaga częściowej wymiany. Większość kobiet najchętniej wymieniłoby całą garderobę, lecz najczęściej muszą się od tego powstrzymać i zostawić część ubrań na kolejny sezon.

Trzeba dać szansę swojej szafie.

Zanim cokolwiek wyrzucimy, trzeba racjonalnie przemyśleć, które ubrania mogą jeszcze posłużyć przynajmniej na najbliższy sezon wiosenno- letni. Oprócz kierowania się aktualnymi trendami w modzie warto także pozostawić te rzeczy, które są ponadczasowe np. bluzki basic, czy spodnie alladynki. Gdy w czasie zimy przybyło nam kilka kilogramów, trzeba trzeźwo ocenić, czy jest szansa na zgubienie ich w krótkim czasie i czy ubrania z zeszłego sezonu będą jeszcze pasować. Najlepiej kierować się zasadą: czego nie wkładaliśmy na siebie przez ostatni rok, najlepiej wyrzucić bądź oddać. Jednak z pewnością w większości przypadków stwierdzimy, że wiele ubrań wiosenno- letnich są w fantastycznym stanie i nie trzeba wymieniać całej garderoby, a jedynie jej część.

Których rzeczy trzeba się pozbyć?

Ubrania, które są poszarzałe, zniszczone i za małe powinno się wyrzucić. Natomiast ubrania, które są w świetnym stanie, ale po prostu się znudziły lub przestały na nas pasować najlepiej oddać, lub wystawić na sprzedaż. Za pieniądze ze sprzedaży można kupić sobie nowe rzeczy na lato np. najmodniejsze spodnie alladynki, dżinsową katanę lub sukienkę w kwiaty. Gdy ubraniami chcemy obdarować osoby potrzebujące, trzeba wybrać tylko te niezniszczone i skontaktować się np. z domem samotnej matki, domem pomocy społecznej pozostawić w kontenerze na odzież używaną. Ostatnio popularnym sposobem na odświeżenie szafy stała się wymiana ubrań z innymi kobietami na spotkaniach kobiecych typu „wietrzenie szafy”.

Co nowego przyda się na wiosnę?

Po przeglądzie szafy i odłożeniu rzeczy, które już nie będą potrzebne, najlepiej posegregować pozostałe ubrania na kategorie. W tym celu trzeba poukładać osobno sukienki, t-shirty, bluzki, spódnice, spodnie, spodenki i koszule. Tak naprawdę garderoba każdej kobiety wygląda inaczej i potrzeby także są inne. Dlatego każda kobieta musi sama ocenić, czy na kolejny sezon letni potrzebne jej będą kolejne spodnie alladynki, ołówkowa spódnica, czy krótkie spodenki. Warto jednak by w szafie były klasyczne rzeczy takie jak: klasyczne dżinsy, ołówkowa spódnica, bluzka basic, ramoneska, czy trencz.

Jak zaplanować zakupy?

Po segregacji i ocenie swojej garderoby wiemy już jakiego typu ubrania będą potrzebne w kolejnym sezonie. Przed zakupami warto zainspirować się trendami mody na blogach oraz ofertami sklepów internetowych, które także podążają za tendencjami w świecie mody. Warto kupować nowe rzeczy, dobrej jakości, aby posłużyły dłużej niż jeden sezon, lecz można również szukać ciekawych ubrań w secondhandach- tam także często pojawiają się wysokiej jakości ubrania.

Tak naprawdę przez cały rok można wyszukiwać ciekawych ubrań, zarówno w sklepach z odzieżą używaną, jak i w sieciówkach, które organizują wyprzedaże, z reguły pod koniec każdego sezonu. Wtedy można uzupełnić braki w swojej szafie za niewielkie pieniądze. Trzeba jednak dużo wcześniej zrobić przegląd szafy i sprawdzić, co może się przydać w przyszłości. Podczas zakupów nie wolno zapomnieć o znalezieniu dodatków takich jak: biżuteria, zegarki, paski, torebki. Można również odnowić niektóre ubrania, np. wymieniając guziki w marynarce lub dodając naszywki do starej kurtki dżinsowej.