QL24 najlepsze arty w sieci | Czy można zaufać produktom chemicznym sprzedawanym online?
15763
post-template-default,single,single-post,postid-15763,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
chemia online

Czy można zaufać produktom chemicznym sprzedawanym online?

Chemia z Niemiec – to swojego czasu slogan zapewniający wzrost sprzedaży. Jednak złota era zakupów w stacjonarnych punktach i drogeriach minęła. Za sprawą Internetu drogerie online i sklepy elektroniczne kompletnie odmieniły sposób sprzedaży chemii domowej i innych produktów codziennej potrzeby.

Produkty ze sklepów online – czy można im ufać?

W ostatnich latach to sprzedaż w Internecie znacząco wzrosła i wiele malutkich dostawców i sprzedawców musiało skapitulować ze sprzedawcami online. Chociaż początkowo obawy o oryginalność i jakość poszczególnych produktów były zrozumiałe i dość częste, to dzisiaj można mieć pewność, że oferowane w drogeriach internetowych i sklepach elektronicznych produkty z tego asortymentu w niczym nie odbiegają od tych markowych, dostępnych w punktach stacjonarnych. Minęły już bowiem czasy, kiedy przemyt nielegalnych produktów imitujących chemię domową markowych dostawców, mogły swobodnie przedostać się przez granicę lub zostać sprzedane z pomocą internetowego pośrednika.

Obecnie sieć kontroli i metody sprawdzania sklepów internetowych pozwalają odpowiednim służbom celnym czy podatkowym kontrolować źródła dostaw czy oryginalność danego produktu. Dlatego decydując się na zakup takich środków czyszczących można mieć przekonanie, że chemia online jest całkowicie zgodna z produktami dostępnymi od ręki w sklepie stacjonarnym. Nie ma już na rynku internetowym sklepów, które działyby w oparciu o nieuczciwe metody i praktyki, ale w Internecie nie ma również byt wielu firm oferujących chemię domową. Coraz częściej to wielkie sieci drogerii lub przynajmniej rozpoznawalne lokalne sieci dystrybucji starają się uruchomić własną platformę sprzedażową.

Aby to się stało, niezbędne jest posiadanie:

  • kapitału początkowego – na zbudowanie strony sprzedażowej, wykupienie licencji na oprogramowanie e-commerce czy stworzenie własnej aplikacji oraz utrzymanie zespołu obsługującego elektroniczny kanał komunikacji sklepu;
  • produktów – zarówno tych pochodzących od cenionych i znanych międzynarodowych marek jak i produktów bardziej specjalistycznego przeznaczenia, poszukiwanych np. przez restauratorów, hotelarzy lub po prostu produktów ekologicznych, dziecięcych, hipoalergicznych itp.;
  • przestrzeni przechowalniczej – sprzedając towar online, nadal trzeba mieć go fizycznie dostępnego, a samo magazynowanie może pochłonąć spore środki firmy, dlatego najłatwiej jest przejść na handel internetowy tym sklepom, które mają już szeroko rozbudowaną sieć dystrybucyjną z licznymi sklepami, magazynami i flotą samochodów;
  • bazy klientów lub kampanii reklamowej – w przypadku firm obecnych na rynku, wystarczy zachęcić swoją obecną bazę klientów do skorzystania z dostępnej internetowej wersji sklepu, natomiast sprzedawcy pragnący zadebiutować w sprzedaży online bez własnej bazy stałych klientów muszą przeprowadzić ekstensywną kampanię marketingową.

Czy online można dostać każdy rodzaj chemii?

Chemia ekologiczna zaczyna dzisiaj być coraz bardziej eksponowana w sklepach i drogeriach, ale wciąż wielu klientów patrzy na nią nieufnie. Klienci mimo wszystko są skłonni dać jej szansę, zwłaszcza jeśli mają problemy skórne czy oddechowe – a jest to dość powszechne przy stosowaniu silnej, mocno żrącej chemii przy sprzątaniu i utrzymaniu porządku. Nie tylko osoby o naturalnych predyspozycjach, alergiczne czy cierpiące z powodu chorób skóry i układu oddechowego, muszą pilnować się przy kontakcie ze środkami czyszczącymi, piorącymi lub konserwującymi. Chemia online pozwala na szybki przegląd dostępnych marek i produktów, także z segmentu tych bardziej naturalnych i bezpiecznych, hipoalergicznych lub ekologicznych środków.

W niektórych sklepach elektronicznych należących do dużych sieci cena zaproponowana za dany produkt online nie będzie w niczym różniła się od ceny dostępnej w punkcie tego sprzedawcy. Rozwiązaniem tego problemu może być znalezienie bardziej konkurencyjnych drogerii. Często w sklepach lokalnych czy osiedlowych można znaleźć produkty w cenie korzystniejszej, aniżeli w dużych sieciach. Również internet ze swoimi elektronicznymi drogeriami, pozwala na poczynienie znacznie tańszych zakupów.