QL24 najlepsze arty w sieci | Co zrobić z dziećmi na imprezie rodzinnej?
15680
post-template-default,single,single-post,postid-15680,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Co zrobić z dziećmi na imprezie rodzinnej?

Imprezy rodzinne to wydarzenia ekscytujące zwykle tylko dla dorosłych. Najmłodsi goście najczęściej nie są zachwyceni koniecznością wielogodzinnego przesiadywania przy stole i dyskusjami prowadzonymi przez starszych. Warto więc pomyśleć o ciekawym zorganizowaniu czasu na imprezie także dla dzieci.

Co wymyślić dla dziecka?

Aby dzieci nie nudziły się na imprezie rodzinnej, warto wcześniej pomyśleć o zorganizowaniu im interesujących atrakcji. Szczególnie, jeśli to my jesteśmy organizatorami całej imprezy. Z pewnością będzie to miły gest dla rodziców, którzy choć na moment będą mogli odetchnąć, nie martwiąc się o swoje pociechy. Jest wiele zabaw, w które możemy zaangażować najmłodszych gości na naszej imprezie. Warto zadbać jednak o to, aby atrakcje były dostosowane do wieku i umiejętności dzieci. Inne będą bowiem odpowiednie dla maluszków, a inne dla starszych dzieci. Z pewnością sprawdzą się zabawy takie jak kalambury, wspólne tańce czy klasyczny pociąg. Warto wprowadzić również pewien element rywalizacji, który zmotywuje maluchy do zaangażowania się w atrakcje. Obowiązkowym elementem są oczywiście również nagrody dla biorących udział w danej konkurencji. Mogą to być symboliczne upominki, takie jak na przykład słodkie cukierki czy kolorowe babeczki. Najmłodsze maluchy możemy zaangażować w rysowanie oraz kolorowanie. Świetną zabawą będzie na przykład tworzenie autoportretów. Przygotujmy nie tylko kartki i różnokolorowe kredki, ale także flamastry, samoprzylepny papier czy brokat. Dzięki temu nasza zabawa będzie jeszcze bardziej urozmaicona.

 

Jak zorganizować mu czas, aby mieć chwilę spokoju?

Aby zupełnie nie musieć martwić się o wymyślanie atrakcji dla najmłodszych gości naszej imprezy, dobrym rozwiązaniem będzie animator zabaw dla dzieci. Jest to osoba, która za opłatą zorganizuje zabawy dla maluchów. Najczęściej wynajmowana jest na czas od jednej, nawet do czterech godzin. Dobry animator zabaw dla dzieci ma świetny kontakt z najmłodszymi i potrafi dotrzeć nawet do najbardziej zamkniętych w sobie maluchów. Często animatorzy wyposażeni są w atrakcyjne dla dzieci gadżety, takie jak na przykład balony z helem. Animator zabaw dla dzieci to doskonały pomysł, szczególnie jeśli organizujemy wesele z udziałem najmłodszych.