QL24 najlepsze arty w sieci | Co powinno się znaleźć w każdej sypialni?
15676
post-template-default,single,single-post,postid-15676,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

Co powinno się znaleźć w każdej sypialni?

Pierwszą rzeczą, o której myślimy, urządzając sypialnię, jest łóżko i słusznie. Bez tego mebla ciężko żyć, chyba że lubimy spać na podłodze. Dopiero potem zastanawiamy się nad szafą, stolikiem nocnym czy lampą. Najważniejsze jest jednak miejsce, gdzie bezpośrednio będziemy odpoczywać.

W małych mieszkaniach, gdzie sypialnia pełni rolę pokoju dziennego, możemy zastosować wszelkiego rodzaju wersalki a w dużych, gdzie śpimy w osobnym pomieszczeniu, koniecznie powinniśmy zainwestować w łóżko przeznaczone do spania.

Jakie łóżko wybrać

Generalnie do łóżka dobiera się materac, ale to materac w tym duecie jest najważniejszy. Musi zapewnić prawidłową pozycję kręgosłupa podczas snu. Nie może być ani za twardy, ani za miękki. Mamy do dyspozycji materace lateksowe, piankowe termoelastyczne, bonelowe, kokosowe, kieszonkowe. Zależy ile środków chcemy przeznaczyć na zakup materaca. Niestety im droższe tym lepsze.

Rama łóżka i zagłówek zależy od fantazji właściciela mieszkania lub projektanta wnętrz. Począwszy od stelażu z palet, przez tradycyjne ramy z sieciówki po tapicerowane zagłówki robione na zamówienie. Tutaj powinniśmy brać pod uwagę styl i aranżacje, jakie będą dominować w sypialni.

Jak duże łóżko wybrać? Zależy jak dużą mamy sypialnię i co jeszcze chcemy do niej zmieścić. Zasadniczo powinno być dojście do łóżka z trzech stron – każdego boku i od końca, tak aby w sytuacji, kiedy śpi w nim małżeństwo, jedno nie musiało przeskakiwać drugiego, żeby wstać. Jeśli ten warunek może być spełniony, można wziąć największe, jakie tylko się da. Przy doborze ramy musimy wziąć pod uwagę jej wysokość i wysokość materaca, chyba że planujemy wchodzić po schodkach do spania.

Pościel jest ogromnie ważna. Na szczęście pościel z kory, która odciskała wzorki na twarzy odeszła już do lamusa. Cały czas popularna jest jednak pościel bawełniana. Możemy jednak wybrać lnianą, flanelową, satynową. Przy wyborze pościeli watro dotknąć tkaniny, aby stwierdzić czy będzie nam miło pod nią spać. Bardzo dobrym wynalazkiem jest prześcieradło z gumką. Nie ściąga się podczas spania, nie trzeba codziennie gruntownie prześcielać łóżka. Prześcieradło z gumką ma jeszcze jedną poważną zaletę – nie trzeba go prasować. Jeśli tylko nie będzie nas denerwować przy wkładaniu do szafki, prześcieradło z gumką będzie bardzo dobrym wyborem.