QL24 najlepsze arty w sieci | 5 argumentów, które z pewnością przekonają Cię do wypróbowania oleju z czarnuszki
15478
post-template-default,single,single-post,postid-15478,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive

5 argumentów, które z pewnością przekonają Cię do wypróbowania oleju z czarnuszki

Już w czasach antycznych czarnuszka stosowana była szeroko na najróżniejsze problemy z układem pokarmowym, co potwierdzają choćby słowa Hipokratesa. Pomagała wielu ludziom także w przypadku stanów zapalnych oraz przeziębień. I dziś coraz więcej uwagi poświęca się jej cennym właściwościom.

Sięgając po czarnuszkę, możemy spożywać ją w różnych postaciach – oleju tłoczonego na zimno czy też po prostu nasionek. Sporo osób decyduje się właśnie na olej z czarnuszki Właściwości tego płynu są nieoszacowane i wciąż odkrywane są kolejne. Za co tak naprawdę cenimy czarnuszkę?

1. Przyprawa korzenna o wielu właściwościach – olejki eteryczne to cenne składniki naturalnie obecne w ziarnach czarnuszki, dzięki którym roślina nie tylko radzi sobie z naprawdę wieloma przypadłościami, lecz dodatkowo charakteryzuje się dość intensywną wonią.

2. Zdrowy system pokarmowy – regularnie spożywając olej z czarnuszki, dobrze dbasz o swój żołądek. Składniki, jakie znajdują się w czarnuszce, doskonale radzą sobie z wszelkimi problemami, jakie mogą dotykać układ pokarmowy.

3. Skóra i włosy – czarnuszka sprawdzi się świetnie w przypadku osób, które narzekają na różnego rodzaju problemy skórne, np. stany zapalne, trądzik, wysypki, grzybicę czy łuszczycę. Chcąc pozbyć się podobnych objawów, trzeba pokrywać skórę kosmetykiem sporządzanym na bazie ziarenek.

4. Wysokie ciśnienie – olej z czarnuszki znacznie ogranicza wzrost homocysteiny, prowadzącej m.in. do zmian miażdżycowych. Sprzyja obniżaniu ciśnienia krwi i doskonale wpływa na funkcjonowanie układu naczyniowo-sercowego.

5. Wirusy, grzyby, bakterie – czarnuszka radzi sobie z nimi pierwszorzędnie, w szczególności dzięki wartościowemu elementowi, jakim jest tymochinon. Mówi się, że to właśnie dzięki jego istnieniu zwykłe nasionka posiadają tak cenne właściwości.

Kiedy zaczniesz poważnie rozważać zainwestowanie w olej z czarnuszki opinie lekarzy, jakie znajdziesz bez problemu, z pewnością pomogą Ci odpowiedzieć sobie na wszystkie niezbędne pytania. Ludzie stosują go zarówno zewnętrznie, jak też doustnie (dorośli: jedna łyżeczka 2 razy w ciągu dnia; dzieci: maksymalnie pół łyżeczki) lub też dodają do codziennych posiłków. Z pewnością warto zainwestować w drogocenny olej z czarnuszki Zastosowanie ma szerokie, dlatego też podręczna butelka oleju ma szansę wiele przyczynić się do poprawy naszego samopoczucia.